Wiadomości ekologiczne

Wakacje Możliwość komentowania Wiadomości ekologiczne została wyłączona 148

Wiadomości ekologiczne

Zanieczyszczenia powietrza, zanieczyszczenia wody, recykling – to dla większości obywateli bardzo znajome zwroty. Obecni e można je usłyszeć dosłownie wszędzie. W mediach z roku na rok pojawia się coraz więcej reklam i programów poświęconych tematyce ekologii, gdyż poziom zanieczyszczeń jest na tak wysokim poziomie, że może doprowadzić do nieodwracalnych zmian, których z pewnością nikt by nie chciał. Jeśli już teraz nie zaczniemy o tym myśleć może się okazać, że będzie już zapóźni na jakiekolwiek działanie.

Zanieczyszczenie środowiska może prowadzić do bardzo wielu niepożądanych zjawisk. Najczęściej w mediach można usłyszeń o tym, że znacznie wzrosną opady, podniosą się poziomy wód, a co za tym idzie stopnieją lodowce i wiele miejsc na ziemi znajdzie się pod powierzchnią mórz i oceanów. Jeśli już teraz nie ograniczymy zużycia energii lub nie zamienimy jej na ekologiczną za kilka lat możemy się spodziewać pierwszych oznak ocieplenia się klimatu – huraganów, trąb powietrznych itp.

Oczywiście nie jest to wszystko co możemy zrobić. Powinniśmy pamiętać również o wyrzuceniu z użytku plastikowych reklamówek oraz przedmiotów, które potrzebują na rozłożenie się bardzo długiego czasu. Zakupmy sobie ekologiczną torbę – będziemy przyjaźni środowisku oraz modni. Ekologia to także ograniczenie do minimum zużycia szkodliwych dla środowiska substancji takich jak np. nawozy sztuczne. Ekologiczne uprawy stają się coraz bardziej popularne, jednakże wiele jeszcze jest do zrobienia.

 

Pozostałe artykuły o turystyce oraz podróżach:

Author

Related Articles

http://splywynaslasku.pl/

Search

Back to Top