Schronisko turystyczne w Zakopanem – Dom Turysty

Turystyka Możliwość komentowania Schronisko turystyczne w Zakopanem – Dom Turysty została wyłączona 159

Schronisko turystyczne w Zakopanem – Dom Turysty

Jednym z bardziej znanych schronisk turystycznych w Zakopanem jest Dom Turysty przy ulicy Mariusza Zaruskiego 5. Ten wybudowany w 1958 roku budynek już swoim wyglądem zewnętrznym przyciąga uwagę każdego przechodnia. Potężny, zbudowany w zakopiańskim stylu gmach, z ogromnym dachem gontowym, od lat przyciąga turystów z całego kraju oraz z zagranicy. Jest położony w samym centrum miasta, przez co staje się wspaniałą bazą wypadową dla odwiedzających Tatry przez cały rok.

Z tego miejsca jest wszędzie blisko, zarówno na letnie, górskie szlaki jak i na zimowe wyciągi narciarskie a przede wszystkim przez cały rok na jedną z najsłynniejszych polskich ulic, czyli na Krupówki. Dzięki temu w zasięgu wzroku mamy dookoła wszystkie najciekawsze atrakcje Zakopanego. Bardzo blisko jest także do dworca PKP i PKS, tak więc nawet nie trzeba zamawiać taksówki, żeby przenieść ciężkie bagaże z pociągu do hotelu.

Schronisko Zakopane – Dom Turysty oddaje do dyspozycji gości ponad trzysta miejsc noclegowych o różnych standardach. Można wynająć w części hotelowej pokoje 2 i 3-osobowe, posiadające łazienki, umywalki oraz TV-sat. Można zamówić pokoje z łóżkami małżeńskimi albo z łóżkami stojącymi oddzielnie. Część turystyczna oferuje natomiast sale o pojemności od pięciu do dziesięciu osób, bez urządzeń sanitarnych.

Można skorzystać także oczywiście z restauracji, w której serwowane są pyszne i niedrogie posiłki. Można skosztować nie tylko dań regionalnych i z kuchni polskiej ale również najbardziej popularne dania kuchni całego świata. Do dyspozycji gości są sale kominkowe i sala konferencyjna. Można zapoznać się z ofertą Zakopanego w biurze przewodnika, zakupić ciekawe książki w księgarni, spędzić czas w ogrodzie z grillem a wieczorem spotkać się w dyskotece.

Dla gości wydzielony jest również parking strzeżony. Korzystając z Domu Turysty bardzo łatwo jest wybrać się na poszczególne wycieczki, jakie sobie zaplanowaliśmy na czas pobytu w stolicy Tatr. Można skorzystać także z przewodników, których wynajmujemy na miejscu i którzy z pewnością oprowadzą nas po najciekawszych miejscach w okolicy, niekoniecznie tych opisywanych w przewodnikach.

Zakopane i Tatry skrywają wiele interesujących miejsc, które nie znajdują się na liście najczęściej odwiedzanych przez turystów, dlatego warto poszukać tego typu atrakcji aby nasz pobyt w tym cudownym miejscu różnił się znacząco od tego, co przeżyli nasi znajomi. Zawsze to miło pochwalić się znajomością wyjątkowych, może nawet tajemniczych miejsc. W Zakopanem takich wrażeń na pewno nie zabraknie, trzeba tylko po prostu dobrze poszukać.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz podróżach:

Author

Related Articles

http://splywynaslasku.pl/

Search

Back to Top