Tani wypoczynek nad morzem i Bezpieczne wakacje nad morzem

Podróże Możliwość komentowania Tani wypoczynek nad morzem i Bezpieczne wakacje nad morzem została wyłączona 285

Bezpieczne wakacje nad morzem i tani wypoczynek nad morzem

Kapryśny klimat

Zachwalając jednak ten piękny kraj, położony w większej części w Azji, której Europejska część wynosi jedynie jeden procent, nie można nie wspomnieć o jej charakterystycznym klimacie.

Nasz tani wypoczynek nad morzem zrealizować możemy po stronie południowej albo zachodniej. W tej pierwszej klimat jest bardziej parny, wilgotny, czasami gorący i suchy ze względu na powietrze przypływające z pustyni. Prądy powietrza, niosące ze sobą skwar i często nawet drobinki drobnego piasku nazywają się sirocco i często stają się nie do zniesienia nawet dla mieszkańców. Warto wtedy uzbroić się w cierpliwość i docenić wartość hotelowych klimatyzatorów.
Czasami jednak wilgotność powietrza skacze do niebywałych osiągów, nawet powyżej osiemdziesięciu procent. Wtedy nasze bezpieczne wakacje nad morzem stają się z kolei zmaganiem z falami potu, które nas zalewają i czujemy się, jakbyśmy przebywali w saunie non stop.

Mimo wszystko jednak nie możemy zwrócić uwagi na to, że słońce mamy tam zagwarantowane i nie grożą nam deszcze i niskie temperatury.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz podróżach:

Author

Related Articles

http://splywynaslasku.pl/

Search

Back to Top