Kanał Gliwicki wycieczki

Urlop Możliwość komentowania Kanał Gliwicki wycieczki została wyłączona 292

Spływ kajakowy jako sposób na aktywny wypoczynek

Gęsta sieć jezior i rzek na terenie Polski sprzyja do rozwoju turystyki wodnej. Daje to możliwość poznania nowych miejsc z zupełnie innej perspektywy, dostrzec krajobraz niewidoczny stojąc na lądzie. Spokojne, niczym nie zakłócone bytowanie z przyrodą możliwe jest na spływach kajakowych.
Niezależnie od planowej długości trasy i czasu trwania spływu, należy się do niego odpowiednio przygotować. Warto zadbać o wygodny, sportowy strój, nakrycie głowy, buty, które mogą się zamoczyć oraz zapas wody pitnej i jedzenie. Wszystkie swoje rzeczy, a szczególnie dokumenty i sprzęt elektroniczny należy zabezpieczyć przed zniszczeniem, zalaniem wodą. W tym celu zastosować można specjalne żeglarskie worki wodoszczelne lub zwykłe woreczki strunowe i grube worki na śmieci.
Planując spływ kajakowy warto skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu kajakowego, który dostarczy nam odpowiednią ilość i wielkość kajaków na miejsce startu i odbierze po zakończeniu spływu.
Spływ kajakowy jest rozrywką, sposobem na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, zarówno dla samotników, jak i dla całej rodziny.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz podróżach:

Author

Related Articles

http://splywynaslasku.pl/

Search

Back to Top